Audi A3 překvapuje český trh svými cenami

Automobilka Audi konečně zveřejnila ceny nového hatchbacku pro český trh. Benzínová dvanáctistovka překvapí hlavně své konkurenty, protože částka, za kterou si budete moci vůz pořídit přesahuje jen něco málo přes půl milionu korun.

Cenová válka, zdá se, zuří i v segmentu luxusních vozů. Kolik bude stát nová Audi A3 jsme se měli dozvědět už v červnu, ale na něco se čekalo - na konkurenci. Úhlavní nepřátelé v podobě Mercedesu třídy A a nového Volva V40 můžou za to, že se cenu dozvídáme až nyní. 

O pohon ingolstadtského hatchbacku se starají buď benzínové motory, a to základní 1.4 TFSI s výkonem 122 koní, nebo silnější 1.8 TFSI (180 k). V nabídce jsou samozřejmě i naftové jednotky, které reprezentuje 1.6 TDI (105 k) a dvoulitr o výkonu 150 koní. K dispozici jsou buď s klasickým manuálem, nebo dvouspojkovou převodovkou S tronic.

V lednu dorazí i dvanáctistovka, která se stane základem řady, a která položí základní cenu proklatě nízko. Nová Audi A3 bude v nabídce od 525 300 Kč, přičemž aktuálně ji můžete pořídit se zmíněným motorem 1.4 TFSI a výbavou Attraction za 555 300 Kč.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Na závěr se sluší jen připomenout, že Audi A3 stojí na platformě MQB, oproti předchozí generaci zhubla až 80 kg, a přestože vypadá jako její předchůdce, jde o úplně novou generaci, čemuž odpovídá i technologická výbava na palubě.