Luxusním vozem pro ženy je Audi A1 Sportback

Audi A1 Sprotback je vůz vyrobený hlavně pro ženy. Pětidveřový model Audi A1 Sportback nyní nahrazuje třídveřový, který končí. Zákazníci se ale měnit nebudou. Vůz je vhodný pro manželky a dcery lépe situovaných mužů.

Audi A1 Sportback je vzhledově přitažlivé auto. Příď se ze zaběhnutého designu značky se čtyřmi kruhy na kapotě výrazněji nevymyká. Všechny modely ji mají prakticky totožnou. Sportback sice přišel o pohlednou siluetu třídveřového modelu, vše ale zachraňuje možností svézt více cestujících. Třídveřový model měl totiž jen čtyři sedadla. Vpředu se musí posádka trochu uskromnit, aby se lidé dozadu vešli. Ty díky drobnější postavě problém mít nebudou. Objem kufru 270 litrů je průměr. Palubní deska oplývá kvalitou Audi. Plasty jsou perfektně slícované, kůží potažený volant příjemný do ruky.

S benzinovým 1.4 TFSI s výkonem 90 kW je spojena automatická převodovka S tronic. Má sedm stupňů, řadí bleskově a hladce. Jen při rozjezdech někdy lehce škubne, což je průvodní znak většiny dvouspojkových soustrojí. Motor skoro neuslyšíte, jeho dynamičnost si rozumí i s automatem.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Podvozek je však trošku jiný, než jsme očekávali. Podvozek je ale nastaven na tuhou notu, což by se nemuselo líbit všem. Na druhou stranu více láká ke sportovnímu svezení. A i když řízení není kdovíjak komunikativní, je s Audi A1 Sportback projížďka po klikatých horských silničkách docela příjemným zážitkem. A1 Sportback je přitažlivé auto začínající na rozumné ceně 416.300 Kč. Má to ovšem jeden háček. Automobilka z Ingolstadtu si ráda nechá připlatit za většinu zajímavých prvků ve výbavě. Zkoušený model s automatem přišel v základu na 528 tisíc korun, v lepší výbavě Ambition na 568 tisíc.