Audi SQ5 3.0 TFSI

Český trh obohatí na konci tohoto roku novinka od automobilky Audi. Půjde o rychlé a sportovní SUV SO5. Na co se můžeme těšit? A čím nás předběžné údaje neobalamutí?

Rychlé SUV Audi SQ5 jsme tu už měli, když se objevilo s dvakrát přeplňovaným třílitrovým dieselem. Teď dorazilo i ve verzi s motorem 3.0 TFSI, ale je překvapivé, že je ve výsledku pomalejší. U tohoto modelu nám půjde hlavně o čísla. 

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Šestiválec přeplňovaný kompresorem ze sebe vydoluje výkon 354 koní v rozmezí 6000 a 6500 ot./min. a točivý moment 470 Nm, který je k dispozici mezi 4000 a 4500 ot./min. Na stovku se pak Audi SQ5 3.0 TFSI dostane za 5,3 sekundy (diesel to umí za 5,1 s) a omezovač ho zastaví u 250 km/h.

A pak je tu ještě spotřeba, která dosahuje na 8,5 litru na 100 km, což však není moc jistý údaj. Audi A6 s tímto motorem o nižším výkonu totiž jezdilo za třináct.

Audi SQ5 je samozřejmě vybaveno pohonem všech kol, který upřednostňuje zadní nápravu - posílá na ní 60 % výkonu, ale tento poměr se může v závislosti na podmínkách měnit. Uvidíme, jaký dojem s tímto modelem automobilka udělá.