Lexus LS s novou verzí F Sport

Na konci července v San Francisku nám Lexus představí nový sedan LS. Dosud nevím, jestli jde o modernizovanou verzi, nebo o novou generaci vozu. V roce 2009 prošla aktuální generace faceliftem. Světová premiéra vozu je plánovaná na 30. července. Pozváni však budou jen vybraní hosté.

Dále je nám známo, že LS bude od roku 2013 dostupné ve čtyřech variantách, tedy jako LS 460, jako LS 460 L s dlouhým rozvorem, jako LS 600h L s hybridním pohonem a jako LS 460 F Sport. Laděná verze F Sport dostane také upravený vzhled se sportovním nádechem, upravené bude zavěšení, větší kola, sportovní doplňky v kabině. Pohon by měl být na všech kolách.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Patrné jsou také designové změny u ostatních variant. Vůz bude mít nově tvarovanou masku chladiče v duchu nejnovějších modelů značky. Automobilka chce sjednocením tvaru masky chladiče následovat své německé konkurenty (Audi, BMW a Mercedes-Benz), jejichž vozy jsou podle slov Lexusu na silnici snadno rozpoznatelné. Aktuální generace Lexusu LS je v pořadí čtvrtá. Ta první dorazila v roce 1989 a byla vůbec prvním modelem této japonské značky.